AU-PAIR VE FRANCII aneb nejlepší léto v životě

02.10.14

Plno přátel se mě ptá, jak jsem se v té Francii měla, že podle fotek to muselo být fakt super. A taky že bylo! Musím říct, že to bylo nejlepší léto v mém životě.

Cesta tam byla dlouhá. Z Prahy jsem letěla do Paříže a z Paříže TGVem do malého městečka na jihozápadě Francie - Capbretonu. Má cca 7500 obyvatel a v létě je tam přelidněno turisty, kteří přijíždějí hlavně ze severu Francie a z Paříže. To ale nemění nic na tom, že si Capbreton zamilujete na první pohled.


Pokud vám ale nestačí tahle obyčejná mapka s připíňákem, podívejte se na google maps, kde ten Capbreton přesně je. :))

Jako au-pair jsem měla hodně volného času. Maminka (Manu) pracuje na směny, takže jsem hlídala malou Valentine buď přes den a nebo přes noc. Manu vyrábí pravou italskou zmrzlinu, kterou poté dodává do různých restaurací a má i svůj obchůdek, ve kterém kromě 48 druhů zmrzlin nabízí také palačinky, wafle a samozřejmě skvělou kávu. 

Val v létě oslavila své šesté narozeniny. Je to báječná holčička, nenáročná, poslušná, veselá a hrozně inteligentní (takovou bych taky chtěla mít :D). To, že jsem ji hlídala bylo spíš jako dohlížet na mladší sestru. Většinu času jsme trávily na pláži, na kole nebo u babičky a dědy v bazénu. Když nám zrovna počasí nepřálo, vytáhly jsme malířské potřeby nebo vyráběly dekorace z papíru. Byla to spíše zábava, žádná práce.

Jak asi většina lidí ví, au-pair má zajištěné ubytování, stravu a za hlídání ještě dostává tzv. "kapesné". Já jsem měla takový svůj bungalov hned vedle domu, ve kterém jsem měla obří postel, mini kuchyňku a vlastní koupelnu. 


Co se týče stravování, jedla jsem s rodinou, mohla jsem si vzít cokoli a kdykoli, prostě jako doma. Takže jsem si tam bydlela kousek od pláže, jedla si co jsem chtěla a ještě jsem dostávala kapesné za to hlídání. Vlastně jedinou věc, kterou jsem si musela zaplatit, byla letenka. Pokud je nějaká možnost jak odjet do zahraničí, zlepšít si jazyk, poznat novou kulturu, trochu cestovat a utratit přitom co nejmíň peněz, au-pair je jedna z nejlepších možností.

Já už podruhé chytla výbornou rodinu. Možná je to náhoda, štěstí, nebo to bylo tím, že jsem rodiny na aupair world dost přebírala ... a nepřebrala. Znám plno holek, které jely jako au-pair do zahraničí a bylo to pro ně utrpení (musím zaklepat...), musí se asi počítat s tím, že to nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá. To už je potom takové "překvapení", ale zkušenost je to k nezaplacení.

Budu se snažit napsat další info v dalším článku, ale jestli je něco konkrétního, co by vás zajímalo, neváhejte se ptát v komentářích tady na blogu nebo na facebooku a já to do článku určitě připíšu. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat