AU-PAIR VE FRANCII II, Capbreton

03.10.14


Když jsem přijela do Capbretonu, první věc, kterou jsem chtěla udělat, bylo jít na pláž. Od domu to bylo asi 5 min. Podél silnice všude vedly cyklostezky, takže jsem si vzala kolo a ten kousek se svezla. Bylo to takové překvapení, protože než vůbec uvidíte moře, musíte si kousek vyšlápnout. Ale ten výhled, ten stojí za to! Už ani nevím, co jsem si v tu chvíli řekla, asi jen "wow". Na pláži nebyla ani noha. Hned jsem seběhla k moři a jen tak se procházela, fotila, prostě si to užívala. Ono z fotek to všechno vypadalo krásně, ale když jste tam, nemůžete tomu uvěřit.

Capbreton je malé městečko s cca 7500 obyvateli, v centru najdete spoustu obchůdků s místními
a regionálními produkty, suvenýry, parádním oblečením, doplňky a také spoustu restaurací. Já si oblíbila jeden literární "salon de thé", kde jsem postupně vyzkoušela snad všechny nabízené čaje a jeden jsem si dokonce přivezla domů - černý čaj s růžemi, chutná báječně. Majitelé mi po druhé návštěvě nabídli tykání a já jim jednou udělala pár fotek. Ty můžete najít tady.

Když už jsem zmínila ty cyklostezky, všichni tam jezdí na kole. Kolikrát se mi stalo, že se na nich nedalo hnout, jak byly přecpané. Vedou po celém Capbretonu až do okolních měst. Já měla svoje "au-pair kolo" a než čekat na autobus, bylo rychlejší vzít kolo. Místní autobus tam sice jezdí zdarma, ale taky objíždí celé město. Řidiči se na vás při vstupu smějí, pozdraví vás a při výstupu nikdy nikdo nezapomene poděkovat, rozloučit se a popřát hezký den. Vlastně všichni tam jsou takoví družní. Když se jdete projít, všichni vás zdraví. Když jedete na kole, protijedoucí na vás pomalu mávají a když jsem chodila běhat, potkávala jsem kluky na longboardech, se kterýma jsme si plácli rukou, haha :)). Musím se přiznat, že když jsem potom přijela do Čech, měla jsem tendenci se na každého kolemjdoucího smát a všechny zdravit, ale nebojte, při pohledu na jejich výrazy mě to rychle přešlo.

Po večerech jsem chodívala na pláž, pozorovat západ slunce. Jen tak si sednout, chvíli poslouchat hudbu, chvíli šum moře, dívat se na to zapadající slunce nebo pozorovat ostatní, kteří přišli se stejným úmyslem jako vy - relaxovat. A kolik surfařů tam bylo! Jednou jsem jich na vlnách napočítala snad šedesát! Není se ale čemu divit. Capbreton se sousedícím městem Hossegor jsou v Evropě nejvyhledávanější destinace surfařů. Letos tam byl třeba světový šampionát žen "SWATCH GIRLS PRO" a světový šampionát mužů "QUIKSILVER PRO FRANCE".
Další fotky z Capbretonu tady:


BIRD´S-EYE VIEW - DOPORUČUJI
A taky jedno zkušební VIDEO z pláže :)


Žádné komentáře:

Okomentovat