Monnul

MONIKA KRENOVA

Monika
Extraordinary claims require extraordinary evidence cosmic fugue galaxies, culture tingling of the spine, courage of our questions.

My (sweet) apple pie

Jednoduchý, rychlý a velice chutný! Takový je můj oblíbený jablečný koláč, který jsem se naučila jako au-pair ve Švýcarsku. Někdy ho dělám na stejný způsob i s hruškama. Tento recept je, podle mého mínění, k nezaplacení. Koláč se skvěle hodí pro každou příležitost a navíc díky nakrájenému ovoci, které v troubě "rozkvete", zaujme hned na první pohled svou jedinečností. Vyzkoušejte a uvidíte. :)


Na dortovou formu o průměru cca 22 cm budeme potřebovat: 
♡  1 listové těsto nebo těsto na pizzu (prodává se balené, vyválené s pečícím papírem, doporučuji)
♡  1 smetanu na vaření (stačí 1/2 kelímku)
♡  hrušky nebo jablka
♡  nastrouhané mandle nebo ořechy
♡  vanilkový cukr

Těsto vložíme do formy a posypeme mandlemi/ořechy tak, abychom zakryli dno formy (těsta) - cca 0,5cm vrstva. Oškrábeme jablka/hrušky, rozkrojíme je na polovinu a odstraníme jádřince. Každou půlku nakrájíme na plátky a postupně vše vkládáme vcelku vedle sebe do formy viz obrázek. Zbylé mezery vyplníme také. Dáme do předem vyhřáté trouby na 210°C. Po cca dvaceti minutách zalijeme smetanou. Ztlumíme troubu na 190°C a pečeme dalších cca dvacet minut tak, aby byla i jablka dozlatova. Poté vyndáme z trouby a posypeme vanilkovým cukrem.
Komentáře

Kontaktní formulář