Monnul

MONIKA KRENOVA

Monika
Extraordinary claims require extraordinary evidence cosmic fugue galaxies, culture tingling of the spine, courage of our questions.
Varšava, Polsko

Varšava a její krásy


Každý rok se s kamarádkama vydáváme vstříc malým dobrodružstvím. Tentokrát jsme zvolily několikadenní výlet přes Varšavu do Gdaňsku. Jely jsme vlakem a ubytování přes Airbnb jsme našly kousek od nádraží, v centru dění. Ve Varšavě jsme pobývaly dva dny a já vám teď ukážu to NEJ, co jsme viděly.Jako první jsme se vydaly přes staré město na obhlídku okolí. Chytily jsme zlatou hodinku a bylo to dechberoucí. Přímo u náměstíčka je vyhlídka "Taras Widokowy", za kterou zaplatíte 6 zlotých, vyšlápnete nemálo schodů a pak už se kocháte. 


Pokud zamíříte, stejně jako my, dál do historických uliček, neminete malíře, muzikanty, prodej domácích výrobků a hlavně spoustu obchůdků s vaflema.


Když se vydáte opačným směrem, dojdete k Paláci kultury. Touto budovou jsem do teď fascinována. Uvnitř je vyhlídka, kam jsme se ale nedostaly a pokračovaly do parku Lazienki, kde volně pobíhají veverky. Pokud budete mít něco dobrého, přijdou přímo až k vaší ruce.


Po Varšavě jsme cestovaly metrem, tramvají nebo Uberem. Celodenní lístek na hromadnou dopravu stojí pouhých 15 zl. (na 20 min 3,40 zl.), ale využít Uber se vyplatí také, protože ceny jsou opravdu nízké.

Při další návštěvě plánuji navštívit Muzeum Neonu a střešní zahradu univerzitní knihnovny. Pokud máte další tipy, kam ve Varšavě zajít, určitě mi je napiště dolů do komentářů a těště se na FOOD & COFFEE v dalším článku. :)
Komentáře

 1. GREAT, BEAUTIFUL, SUPER!!!!!
  Have a Happy New Year 2017, Monika!
  Mil.

  OdpovědětSmazat
 2. Have Happy New Year 2018 too! :)
  Mil.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Kontaktní formulář