Monnul

MONIKA KRENOVA

Monika
Extraordinary claims require extraordinary evidence cosmic fugue galaxies, culture tingling of the spine, courage of our questions.
Gdaňsk, Polsko

Gdaňsk - kavárny a pirohy


Do Gdaňsku jsme letěly z Varšavy necelou hodinku a kufry nekufry, rozhodly jsme se zamířit do této útulné kavárničky "Drukarnia", která se nachází v ulici Mariacka. Protože jsme vstávaly asi ve 4 hod ráno, po příletu byl opět čas na pořádnou snídani a silný kafe. Teráska kavárny je větší, než její vnitřní část, a boj o místa k sezení je na denním pořádku. Pokud budete mít cestu do Gdaňsku, rozhodně doporučujeme!

Další ráno a další snídani, "trochu honosnější (pupky k prasknutí)", najdete na fotkách níže, v mini kavárničce "Sch. Schopenhauer", která se nachází o ulici vedle.Specialitou jsou vafle "na slano", plněné vajíčkem, slaninou a zeleninou - výborná záležitost a dvě z nás také zkusily kotlík s klobáskami a míchanými vajíčky. Co vám mám vyprávět, ještě, že jsme si neobjednaly rovnou i tu sladkou tečku na závěr (jako máme ve zvyku), protože to bychom asi praskly. Nicméně vafle "na sladko" dělají také a přátelé, to je tedy velká nádhera!


Tradičním jídlem v Polsku jsou tzv. "pirohy". Vyzkoušely jsme jich pár, ale ty nej nej nej jsme ochutnaly v "Nova Pierogova" u vody, kousek od starého města. Obsluha nás přivítala s otevřenou náručí a ochutnaly jsme pirohy plněné špenátem, mletým masem, žampiony a se zelím. Ty, které vidíte na obrázku, stály 16 zlotých, což nás mile překvapilo. :)Posledním tipem jsou obložené chleby, na které se stojí nemalé fronty. Vybrat si můžete z několika druhů. Nejčastější je asi masová pomazánka a škvarky. To, co všechno tam jsou lidé schopní zládovat, jak se říká "jen na chuť", je neuvěřitelné. No, ani my jsme nebyly výjimkou. :) Takže do Gdaňsku hurá na škvarky!


Navštívili jste Gdaňsk nebo nějaké jiné polské město, které byste mi doporučili pro příště? Všechno uvítám do komentářů :)


Komentáře

 1. Miluji tu atmosféru v kavárnách. Moc hezké fotky :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětSmazat
 2. Kamarádka tam byla nedávno a říkala jak to tam bylo krásný. Tyhle fotky to potvrzujou!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, je to tak, Gdaňsk mě moc mile překvapil :)

   Smazat

Okomentovat

Kontaktní formulář