Loki, náš Sibiřský kocourek

03.02.18


Od mala jsem vyrůstala v obklopení koček a mým snem (díky bože, že i mého přítele) bylo si jednou taky jednu pořídit. Takovou tu z reklamy, huňatou, roztomilou a mazlivou. Víte jakou.
Když jsme s přítelem usoudili, že je "ten pravý čas" do toho praštit, začalo tím naše nové dobrodružství.

Můj (náš) sen. 


Jak jsem ale zanedlouho zjistila, hledání takové kočičky není vůbec jednoduché. Nejvíc nabídek bylo překvapivě na Bazoši a když už se objevila ta naše vysněná, byla u nových majitelů ještě rychleji, než jsme stačili otevřít inzerát (natož ho přečíst). Uběhly tři měsíce hledání a naše šance se objevila - několik přenádherných bílých sibiřských koťátek, čekajících u Lipna na své nové páníčky. Chvíle, kdy rozpačitě a s radostí v očích odpovídáte na inzerát, s domněním, že teď jste první - musíte být (nastavili jste si přeci to upozornění na nové inzeráty a do toho stránky každou hodinu chvíli aktualizujete). 

Odpověď zněla jasně "k dispozici jsou dva kocourci a jedna kočička" a jasně, že chceme kočičku! Další zpráva "bohužel, zájemci o jednoho kocourka si nakonec vezmou i kočičku, zbývají tedy dva kocourci, budete mít zájem?" ... panika. O kocourkovi jsme vůbec neuvažovali. Oba máme zkušenost jen s kočkama, co když se kocour nebude chtít tolik mazlit, bude všechno ničit a nakonec "zničí" i nás? ... ale on je tak krásnej, náš vysněnej ... a opravdovej!

"Dobrý den, máme veliký zájem a přijedeme si pro něj o Vánocích." 


A tak jsme si ho přivezli. Z Hůrky u Lipna, 194 km od Prahy. Ne, nejsme blázni. I když možná jo, ale blázni, kteří si splnili svůj velký sen a mají doma toho nejúžasnějšího kocourka (pokud zrovna po celým bytě netrhá papírový kapesníčky).

Máte doma také nějakého mazlíčka? :)

#lokijelaska


2 komentáře :

  1. Ten je rozkošný!! Opravdu nádherný kocourek :) hned se mi připomněl ten z pohádky Kouzelný měšec. Držím palečky, ať Loki roste a dělá vám jenom samou radost :) Já mám doma dva pejsky a jednu kočičku, ale ta je obyčejná venkovní.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat