So so yummy Green Tea Matcha Pancakes! :)

17.12.16

Všichni známe klasické palačinky, ale co takhle do nich přidat MATCHA TEA? V poslední době jeho oblíbenost stoupá a ani já si nemůžu stěžovat.

Co je to vlastně Matcha Tea?
Jedná se o japonský zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek a je až 10 krát silnější než běžný šálek zeleného čaje. Pro některé by mohlo být zajímavostí, že je výborný na spalování tuků. Zrychluje metabolismus o 30-40 %! Je vyhledávaný také jako meditační nástroj. Pije se za studena i za tepla, dělá se z něj čokoláda, zmrzlina a v podstatě skoro vše, na co si člověk vzpomene.

Já jsem si svůj první balíček na ochutnání koupila ve Sklizenu, ale najdete ho také v lékárnách a zdravých výživách. U ceny musíte trochu přimhouřit oči - jeden sáček vyjde asi na 15,-Kč, celé balení potom vyjde kolem 350,-Kč. Takže na vyzkoušení to není nic hrozného, ale pro pravidelné ranní potěšení musíte sáhnout trochu hlouběji do kapsy. :)

Tady je můj oblíbený, jednoduchý a "nezdravý" recept na palačinky - na cca 5 kusů budete potřebovat:

♡ 100 g hladké mouky
♡ 200 ml mléka
♡ 1 vejce
♡ špetka soli
♡ jeden sáček Matcha tea (2 g)

Vše smícháme a uděláme palačinky. Tak jednoduché to je! Zdobení se meze nekladou. Já zvolila domácí malinovou marmeládu, ovoce a sladkou tečku nakonec - javorový sirup.

Už jste Machta tea vyzkoušeli? Jak Vám chutnal? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat