Havlíčkovy sady

03.06.17

Myslet si stejně jako já, že Grébovka (Havlíčkovy sady) je pouze dalším z mnoha pražských parků, je velký omyl. Dovnitř je několik vchodů a pokud neznáte všechna zákoutí, která skrývají krasné výhledy a pozoruhodnosti, tak je to nejen velká škoda, ale také je můžete snadno minout.

Má první zastávka byla s výhledem na vinice a celou městskou část Prahy 4. O krok dál vstoupíte do rozlehlého parku, kde mnozí chytají bronz, jsou začtení do své oblíbené knihy, nebo jen tak relaxují. V horní části Havlíčkových sadů se můžete osvěžit kávou i míchanými nápoji v kavárně Café Pavilon Grébovka a nabrat síly na další krásy parku. 

Nedočkavci mohou rovnou zamířit ke Gröbeho Vile, která bohužel veřejnosti přístupná není, ale vnější část také stojí za zmínku (a fotku). Výhled, který za sebou vila skrývá, je ještě úchvatnější, než první "view point" a lze odtud vidět i Viniční altán, ke kterému se snadno dostanete. Nenechte se zastrašit kavárnou, která v altánu sídlí. Projděte jí a narazíte na schody, které vedou na místo, kde Vám slova nebudou stačit a to přímo do srdce Viničního altánu.

Na závěr mé procházky jsem se podívala do Umělé Jeskyně Grotty, kterou si nesmíte nechat ujít!


Poznáváte rádi? Moc ráda uvítám další tipy na skrytá zákoutí Prahy. Mezitím sledujte novinky na mém instagramu :)

xxx
Monnul1 komentář :

  1. Achhh ten altán je prekrásny! V Prahe máte toľko krásnych parkov. Mám s priateľom sa naposledy podarilo vidieť Petřínske sady práve keď boli rozkvitnuté (v apríli) a bolo to ozaj krásne! Akurát mám na Prahu trocha ťažké srdce, keďže vždy je hnusné počasie, keď tam idem, takže si ju vôbec neviem užiť.=/

    OdpovědětVymazat